מדור ספורט וכושר


פעילות אירובית


פעילות אירובית מפעילה קבוצת שרירים גדולה לאורך זמן ובכך מאמצת את הגוף. הפעילות האירובית מגבירה את צריכת החמצן ומעלה את קצב הלב. בכך הלב מספק חמצן לשרירים ומאפשר את המשך הפעילות.

קיימים סוגים רבים של פעילות אירובית. המוכרים ביותר הם ריצה, הליכה, שחייה ורכיבה על אופניים.

הפעילות האירובית מחזיקה ביתרונות רבים הנוגעים לבריאותינו:

חיזוק הלב

כאמור, במהלך פעילות אירובית, עולה קצב הלב אשר תפקידו לספק חמצן לשרירים. עם כל פעילות אירובית, גוברת יכולתו של הלב להזרים דם. העורקים והוורידים בגופינו מתעבים ואף נהיים גמישים יותר, לפיכך מתאפשרת זרימת דם מרובה יותר ומעבר מוגבר של חמצן ואנרגיה בגופינו.

ריאות

הריאות שלנו נעשות יעילות יותר בזכות הפעילות האירובית. הן מקיימות ניצול מירבי של החמצן שנמצא בהן ומפעם לפעם מגדילות את הנפח שלהן ומאחסנות יותר חמצן בזמן מאמץ.

ירידה במשקל

במהלך הפעילות האירובית הגוף משתמש במאגר עצום של אנרגיה, אשר מקורה למעשה במאגרי השומן בגופינו. פעילות אירובית מובילה לשריפת קלוריות בזמן המאמץ ולמעשה, מגבירה את קצב חילוף החומרים שלנו. כך נוצרת שריפת קלוריות אפילו בזמן מנוחה.
בנוסף, פעילות אירובית משפיעה על דחף הרעב שלנו. כאשר מתאמנים בפעילות אירובית, אין תחושת רעב. 
דיאטה ללא אימון גופני מביאה בעיקר לירידה במסת שריר ולא לירידה במשקל השומן.


בנוסף ליתרונות הנזכרים לעיל, הפעילות האירובית תורמת גם לירידה בלחץ הדם, לחיזוק העצמות, להפחתת הסיכון לחלות בסכרת/סרטן המעי/דיכאון, משפרת את הכושר הגופני ואת המצב הגופני ומשדרגת את איכות החיים.

אולי יעניין אותך גם

מקורי

שחור

לבן