מדור ספורט וכושר


דייג ספורטיבי


הפופולריות של הדייג הספורטיבי בישראל רק עולה בהדרגה עם השנים שחולפות. יותר ויותר אנשים מתעניינים בתחום הדייג ומבצעים זאת כאמצעי לפרנסה, כתחביב וכספורט לכל דבר.

 בישראל קיימות מספר אפשרויות למקומות הדייג. רבים מבצעים דייג בים התיכון וניתן לעסוק בדייג גם במים מתוקים כמו בכינרת. 

בדייג המסחרי עושים לרוב שימוש ברשת, אך שיטות הדייג בדייג ספורטיבי משתנות ומושפעות מהמיקום שבו מתבצע העיסוק בדייג.
דייג ספורטיבי התחיל כתחביב והפך לספורט תחרותי כאשר הפופולרי שבספורט זה הוא דייג בים פתוח, בד"כ על גבי יאכטות המיועדות לכך. 

בישראל, הרוב המוחלט של הדייג הספורטיבי מתבצע לאורך חוף הים ומתאפשר גם בעמידה על החול, ברציף, על שובר גלים וכדומה. בנוסף לכך, מתאפשר בארץ גם דייג ספורטיבי בצלילה המתבצע באמצעות רובה בעל חץ מתכת דמוי צלצל

למרות שדייג בים הפתוח על גבי יאכטה הוא פופולרי באופן כללי, בישראל כמעט ואין ביקוש לדייג בהפלגה או לדייג מסירה. סוג הדייג היותר מפותח בישראל הוא דייג באמצעות חכה על החוף.

שיטות דייג נפוצות נוספות בישראל הן הדייג בצלילה, וכן גם דייג בזרזור חוף ובדייג המכונה "טרולינג".

בזרזור למעשה זורקים את הפיתיון למים כאשר עליו מולבשים קרסים. הפיתיון במקרה זה הוא דמוי דג ולא דג אמיתי. לאחר מכן משיבים את הפיתיון באמצעות גלגול של ה"רולר" (הגלגל המשמש להחזרת החבל של החכה).

בטרולינג השיטה זהה לזרזור, אך ההבדל הבולט בין השתיים הוא שבטרולינג הדייג נעשה תוך חתירה מקייאק. 

הדייג הספורטיבי  כבר התפתח מאוד בשנים האחרונות ומתוך כך קיים גם מבחר גדול מאוד של הציוד הרלוונטי לתחום.
היום ניתן להתאים ביתר קלות את הציוד הדרוש לסוג הדייג הספציפי שבו עוסק הדייג, למיקום הדייג ואף לסוג הדגים שאותם מנסה הדייג לתפוס.

בין הציוד הדרוש לדייג ספורטיבי יימצאו פתיונות מסוגים שונים, חכות שונות, סירות דייג ועוד.

בישראל, מנפיק משרד החקלאות מידי שנה עשרות רבות של רשיונות דייג למטרות דייג ספורטיבי, אך למינים ספציפיים של דגים בלבד (ביניהם דג הטונה).

אולי יעניין אותך גם

מקורי

שחור

לבן